Въпроса с болниците

< Предишната тема | Следващата тема > 
Автор Съобщение
user

МнениеПуснато на: Wed Jan 27, 2010 11:12 am    Заглавие: Въпроса с болниците Отговорете с цитат
Здравейте !

Не зная доколко следите проблема за малките болници. Прави ми впечатление, че в новините се съобщава някак между другото и ,като че ли нарочно не се коментира. Искам да Ви кажа, че аз и хората около мен изживяваме трагедията в Хаити, съпричастни сме към бомбардировката в Афганистан и атентатите, приемаме проблемите на гръцките фермери.Но искрено съм възмутен от това, което ще се случи на хората в малките градчета и села.
Много правителства се смениха, много събития видяхме и преживяхме, но никой досега не посегна на правото ни да се лекуваме, на правото ни да живеем.
За хората в големите градове това дори не е проблем.Те имат имат избор на болници, а ние имаме само една; те имат избор на специалисти, а ние разчитаме само на тези, които са тук в малкия град.
Кризата е за всички, но за някои хора е особено тежка. Аз съм виждал сълзите на майки, които нямат възможност да дойдат до нашия град за преглед на детето си, камо ли да отидат до големия. Виждал съм как броят стотинки за лекарства и се чудят кое е по - важно, за да изберат само него за лечение.
Питам се колко линейки трябва да има, за да сноват до големия град ? И защо една болница като нашата, която 60 години служи на хората от района, която се справя с икономическата ситуация и няма дългове, сега изведнъж някой от горе решава, че трябва да се затвори.
Нужно ли е, когато минутите са ценни, а километрите безкрайно много, в 21 век да се надяваме на късмет, за да живеем ? Да не говорим за ситуации като тези зимни дни.
Винаги съм бил точен към държавата (като осигуровки, данъци и т.н.), но сега си задавам въпроса защо е необходимо да плащам здравни осигуровки, когато все по-често ще ни се налага да се бъркаме за транспорт и частни прегледи ?
Всички сме наясно, че нещо веднъж унищожено и съсипано, после е почти невъзможно да се възстанови, защото няма кой да ни чуе нас хората от малките градове.
Помогнете да спасим обикновените български граждани от безумците на 21 век, които смятат, че здравето е търговска стока и всичко е пари !

Поздрави !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

All times are EET (Източна Европа)

alexis2 theme created by: Andrew Charron and Web Hosting Bluebook